Cars, Coffee & Watches

Inspirace 9. prosinec 2016

Cars, Coffee & Watches

autor článku

Titulek blogpostu odkazuje na tradici pocházející ze slunné Kalifornie. Cars & Coffe označuje koncept pravidelných setkání s přátelskou atmosférou, kde majitelé luxusních a exotických vozů sdílejí příjemné chvilky s ostatními motoristickými nadšenci nad šálkem dobré kávy.

Co s tím vším ale vlastně mají společného náramkové hodinky?

Hodinky byly původně vynalezeny za účelem zodpovězení jednoduché otázky, totiž: „Kolik je hodin?“, zatímco auta vzešla z rýsovacích prken jako prostředek osobní přepravy. Oba dva stroje obstojně plní svá původní zadání až do dnešních dnů. Ale zkuste se dnes zeptat na náramkové hodinky jakékoli slečny či dámy zajímající se o módu. Dnes jsou neodmyslitelnou součástí každého rafinovaného outfitu, jelikož pomáhají dotvářet jeho celkový dojem.

Někteří lidé pracují podobným způsobem i s osobními automobily. Chápu, že se to může někomu příčit, podle mě ale nic nedoplní tmavě modrý „business“ oblek tak dobře jako decentní a přitom okázalé linie německého sedanu. Co třeba tweedové sako a klasický britský sporťák? Kožená bunda, roztrhané džíny a … pravý americký koráb silnic. Jen si to zkuste představit. Móda a auta spolu mohou docela dobře fungovat.

Bohužel nežiji na západním pobřeží spojených států abych se mohl účastnit opravdových setkání Cars & Coffe. Nevadí, mám totiž na programu jinou příjemnou aktivitu podobného ražení. Zapínám na zápěstí výrazný model Loser Legacy Black Code z dílny JVD, sedám za volant svého oblíbeného vozu a vyrážím. Velký, do detailu propracovaný černý ciferník a široký kožený pásek příjemně kontrastují se stříbrnou karoserií hvězdy frankfurtského autosalonu z roku 1995. A proč že jsem vlastně vyrazil do ulic? Aha, už si vzpomínám. Za šálkem dobrého italského espressa.

ODEBÍREJTE NOVINKY