Hurá do Afriky! 2. část

Cestování 18. srpen 2017

Hurá do Afriky! 2. část

Míša Čejchanová Míša Čejchanová autor článku

Konečně! Po nekonečné cestě jsme dorazili do destinace. Přivítal nás krásný malý resort v africkém stylu, blankytně modrý Indický oceán a několik černochů s welcome drinky v rukou. Zanzibarská dovolená může začít. 


Celou dovolenou mě na výletech a pochůzkách provázely tyto drobnější hodinky Sunday Rose mint green, jejichž barva vynikla perfektně na opálené ruce.
Abych se ale vrátila k našim výletům. Zanzibaru se přezdívá „ostrov koření“ díky vhodnému klimatu pro růst jakéhokoliv koření. Od skořice, vanilky a pepře až po citronovou trávu nebo kari. Pro turisty je zde dokonce vybudována tzv. Spice farm, která poskytuje detailnější nahlédnutí do celé říše koření.
Po čtyřech dnech strávených na Zanzibaru, jsme vyrazili do Tanzánie na Selous Safari, které je hojně vyhledáváno pro velký výskyt zvířat i rostlin a může se pyšnit největší přírodní rezervací v Africe.
Zanzibar je malý ostrov jihovýchodně od Afriky a je k Tanzánii přidružen s hlavním městem Stone town (Zanzibar town). Kromě krásné přírody sem lidé také jezdí za vyhlášeným jídlem jako jsou mořské plody nebo za výjimečným přírodním úkazem - odlivem. S tím nám denně moře ustupovalo o dobrý kilometr daleko. Máte proto šanci vidět na suchu, co byste jindy nemohli. 

Kromě výborného jídla a pití jsme okusili i místní život. S pomocí našeho zanzibarského přítele jsme dostali šanci se podívat do tamní vesničky, poznat tradice a zvyky, které lidé drží, a dokonce se podívat i do místní školy. Pro celou rodinu byla návštěva ve škole tím největším zážitkem. Nedokážu ani popsat slovy, co jsme tam viděli. Chudobu, milé a vlídné páry očí, přívětivost, ale i strach a lítost. Pokud se vám někdy naskytne možnost poznat místní kulturu a život, neváhejte! Nic neztratíte, pouze získáte, a lidé vám budou vděční za vřelé úsměvy, a, byť i malou, pomoc.

ODEBÍREJTE NOVINKY